Odżywka czy olejek do brwi – co jest skuteczniejsze?

Gęste brwi to marzenie wielu kobiet. Co zrobić, jeśli makijaż permanentny nie jest dla nas, a mimo to chcemy mieć piękne brwi? Opcje są dwie: odżywka do brwi lub naturalny olejek. Zobacz, co sprawdzi się lepiej!

Matka natura nie każdą z nas obdarzyła gęstymi i łatwymi do modelowania brwiami. Wiele z nas musi zawalczyć o ich piękno na własną rękę, wzmacniając, zagęszczając i przygotowując je pod makijaż.

Sposoby na piękne brwi

Opcji, dzięki którym możemy podkreślić piękno brwi, jest wiele. To, którą wybierzemy, zależy od nas i naszych wymagań.

Można iść na skróty i zdecydować się na makijaż permanentny brwi – jest to jednak opcja kosztowna i ograniczająca ewentualne zmiany. Makijaż permanentny jest jak tatuaż, bo zrobiony raz zostaje z nami na lata.

Tańsza metoda, dzięki której możemy wzmocnić brwi i przywrócić im naturalne piękno, to odżywka do brwi. Dobrej jakości produkt stymulujący ich wzrost i zagęszczający, nie tylko poprawi wygląd łuku brwiowego, ale zapobiegnie też wypadaniu brwi i wzmocni je od środka.

Często wybieraną alternatywą są naturalne olejki do brwi. Te naturalne substancje często porównywane są pod względem swojego działania do tego, co oferują odżywki. Również mogą odżywiać, wzmacnia i zagęszczać.

Pojawia się jednak pytanie: jaki sposób na piękne brwi jest najlepszy?

Odżywka do brwi – dla wymagających

Zwolennicy odżywek do rzęs podkreślają, że nie ma lepszego sposobu na wzmocnienie brwi, przyspieszenie ich wzrostu i zagęszczenie niż właśnie dobra odżywka. Ale co właściwie oznacza dobra? Taka, w której składzie są najlepszej jakości składniki w jak największym stężeniu. Tylko dobrze skomponowana odżywka do brwi zadziała skutecznie i szybko.

Zdecydowaną przewagą odżywek do brwi jest ich działanie – nie dość, że pierwsze efekty pojawiają się w zaledwie 2-3 tygodnie, to są naprawdę widoczne. Nic tak dobrze nie podkreśla piękna brwi jak odżywka, która (jeśli tylko stosowana jest regularnie):

  • hamuje wypadanie brwi, wzmacniając cebulki,
  • odżywia i poprawia poziom nawilżenia,
  • sprawia, że brwi zagęszczają się dzień po dniu,
  • przyciemnia włoski i podkreśla ich blask,
  • nadaje włoskom elastyczność.

Olejek do brwi – dla oszczędnych

Alternatywa dla tych, którzy chcą zadbać o swoje brwi, ale nie chcą z jakichś powodów sięgnąć po profesjonalne wsparcie, to naturalne olejki roślinne. Tak samo, jak wykorzystuje się je w pielęgnacji włosów, tak samo można zastosować je do odżywienia i wzmocnienia brwi.

Najlepsze olejki do brwi to m.in.:

  • olej rycynowy (najbardziej polecany),
  • olej arganowy (uniwersalny),
  • olejek rozmarynowy (pobudzający).

Dobrze dobrany olej do pielęgnacji brwi jest w stanie zapewnić naszym włoskom nie tylko niezbędne odżywienie i zapobiec ich wysychaniu, ale też wzmocnić cebulki, przyspieszyć wzrost, zapobiec wypadaniu, a w efekcie zagęścić. Czy olejki do brwi są jednak rozwiązaniem bez wad?

Niestety jest to rozwiązanie tańsze, ale słabsze – olejek nie zastąpi odżywki do brwi, dlatego sięgajmy po niego tylko, jeśli nie mamy mocno zniszczonych brwi i nie zależy nam na ekspresowych, widocznych efektach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *