Makijaż permanentny brwi – najczęstsze pytania

Brwi są ważnym elementem twarzy. Piękny łuk brwiowy dodaje uroku, jest ramą dla całej buzi i elegancką oprawą oczu. Doskonale zaznaczone i kształtne brwi bez wątpienia zdobią całą buzię. Jednak najczęściej uroda poskąpiła nam właśnie tego elementu i co druga kobieta nie jest zadowolona z kształtu swoich brwi. W dzisiejszych czasach wiele z nas decyduje się na korektę kształtu i koloru, czyli na profesjonalnie wykonany, trwały makijaż brwi. Makijaż permanentny brwi wciąż jednak rodzi wiele pytań i wątpliwości. Dziś odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Co to jest i co daje makijaż permanentny brwi?

To zabieg, który polega na wypełnieniu brwi pigmentem wpuszczonym pod skórę. Przypomina nieco tatuaż, z tym że kolor nie dostaje się aż tak głęboko, dlatego makijaż permanentny brwi utrzymuje się na skórze do 2-ch lat.

Co daje?

Wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny brwi ze względu na nieustanny komfort – bez potrzeby sięgania po kolorowe kosmetyki. Jest profesjonalny i estetyczny. To ratunek dla kobiet o cienkich, niewyraźnych i przerzedzonych brwiach.

Czy makijaż permanentny brwi jest dla każdego?

Tak, dla każdego, kto tego potrzebuje. Szczególnie dla osób borykających się z problemem rzadkich bądź nieregularnych brwi oraz dla tych, które w wyniku choroby (łysienie plackowate, nowotwory) po prostu utraciły swoje brwi.

Ale to także rozwiązanie dla kobiet, które po pragną stale wyglądać atrakcyjnie, cenią wygodę i swój czas i chcą go przeznaczyć na bardziej zajmujące zajęcie niż nieustanną korektę makijażu.

Jaką metodę makijażu permanentnego brwi wybrać?

Doświadczona linergistka nie powinna zostawiać Cię samej z tym wyborem. Doskonale doradzi, która metoda będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Efekt zależy od sposobu implementacji barwnika w naskórek.
Obecnie najpopularniejsze są dwie główne metody: mechaniczna i niemechaniczna zwana także ręczną, manualną, piórkową, microbladingiem.

Zabieg w pierwszym przypadku wykonywany jest za pomocą urządzenia elektrycznego wyposażonego w uchwyt z igłą. Drugi sposób to ręczne wprowadzenie barwnika przy pomocy specjalnej rączki (zwanej piórkiem) zakończonej igłą.

Ze względu na efekt wizualny można go podzielić na metodę cieniowania (efekt cień), włoskową (imitacja włosków), hybrydową (połączenie dwóch poprzednich). Natomiast bardzo popularny ostatnio efekt ombre można uzyskać za pomocą techniki cieniowania lub pikselową.

Czy mikropigmentacja brwi jest bolesna?

Cały zabieg jest praktycznie bezbolesny, choć może powodować niewielki dyskomfort. Należy też odczekać, zanim zacznie działać znieczulenie żelowe podawane po pierwszym nakłuciu igłą. Nie należy też się przejmować miejscowym odrętwieniem, ponieważ po zabiegu wszystko już wróci do normy.

Jak długo goją się brwi po zabiegu makijażu permanentnego?
Brwi potrzebują około 7 dni na wstępne wygojenie. Zasklepienie skóry zabiegowi następuje w ciągu 24 godzin. W tym czasie przestaje już wydobywać się ze skóry osocze. Powstałe po zabiegu strupki znikają w ciągu tygodnia.

Na całkowite wygojenie i stabilizację barwnika skóra Pamiętaj też, że pierwszej korekcie, tzw. dopigmentowniu powinnaś poddać się między 4 a 6 tyg od pierwszego zabiegu.

Jak pielęgnować brwi po zabiegu makijażu permanentnego?

Zaleceń jest sporo, ale nie są one kłopotliwe. Ogólnie sprowadzają się one do jednej zasady: musisz pozwolić brwiom się wygoić, ale niczego nie przyspieszaj. Nie maluj brwi, nie stosuj na nie kosmetyków: pozostaw tylko najdelikatniejsze środki myjące bez dodatku substancji drażniących, np.: płyn do mycia dzieci lub do higieny intymnej w połączeniu z wodą. Brwi delikatne przemywaj; rób to dwa, trzy razy dziennie. Błędem jest unikanie kontaktu z wodą lub grube nakładanie warstwy kremów, ponieważ to działa komedogennie i powoduje „zaczopowanie”. Wstrzymaj się z drapaniem, pocieraniem i zrywaniem strupków. Przez pierwszy miesiąc unikaj słońca, basenu i sauny.

Po co wykonuje się korektę makijażu permanentnego brwi?

Po 4-6 tygodniach widać dokładnie, jak wyglądają brwi po makijażu permanentnym. Często wymagają one drobnej korekty, dlatego to dobry moment, by wygładzić, doprecyzować rysunek i dzięki temu wydłużyć trwałość makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *