Jak przygotować się do makijażu brwi? Pielęgnacja i wybór kosmetyków

Jeśli myślisz, że tylko profesjonalna wizażystka jest w stanie zrobić idealny makijaż brwi, jesteś w błędzie. Ty też możesz mieć perfekcyjny kształt brwi, o ile poznasz i zapamiętasz dwa proste kroki do pięknych brwi.

Dla wielu osób perfekcyjny makijaż to coś, co jest poza zasięgiem ich możliwości. Tak przynajmniej im się wydaje. Prawda jest jednak taka, że idealne brwi możemy mieć szybko i bez większego kłopotu. Wystarczy poznać dwa proste kroki do brwi idealnych – ich przygotowanie i wybór akcesoriów oraz kosmetyków do makijażu.

Perfekcyjny makijaż brwi krok po kroku

Jeśli chcesz mieć piękne brwi, koniecznie poznaj dwa kroki do tego, żeby wydobyć i podkreślić ich naturalne piękno. To proste!

1. PRZYGOTOWANIE, CZYLI PIELĘGNACJA BRWI

Zanim w ogóle przejdziemy do makijażu brwi, trzeba zadbać o to, żeby było co malować. Nie jest to duży problem, bo dostępność odpowiednich kosmetyków jest dziś ogromna. 

Jaki jest najlepszy sposób na zagęszczenie brwi? Odżywić, zregenerować i wzmocnić może je dobra odżywka do brwi lub jedna z domowych metod (wazelina, olejek, masaż). Wybór zależy od naszego budżetu i wymagań. Jeśli zależy nam na szybkich efektach i widocznym zagęszczeniu brwi, najlepsza opcja to odżywka do brwi. Mniej profesjonalne i wolniejsze w działaniu będą naturalne olejki do brwi i inne domowe metody pielęgnacji.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, pielęgnacja brwi jest bardzo ważna. Im mocniejsze, grubsze i gęstsze będą nasze naturalne brwi, tym mniej czasu poświęcimy na ich malowanie.

2. KOSMETYKI DO MAKIJAŻU BRWI

Jeśli chodzi o makijaż brwi, bardzo ważne jest też ustalenie, czym go wykonamy. Nawet najlepsze umiejętności nie zrekompensują słabej jakości kosmetyków – rozmazujących się, rozsypujących, niezbyt dobrze napigmentowanych. To kolejny ważny krok.

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać do makijażu brwi, masz przynajmniej kilka opcji. Każda z nich sprawdza się do nieco innych zadań.

  1. Kredka do brwi – jest najwygodniejsza w użyciu, bo nie wymaga dodatkowych akcesoriów i można jej użyć bezpośrednio na linii brwi; jeśli jest dobrze napigmentowana i ostro zakończona, możemy nią domalować pojedyncze włoski; rozblendowana da naturalny efekt; najlepiej sprawdza się do wyznaczania perfekcyjnego konturu brwi.
  2. Żel do brwi – to opcja trudniejsza w użyciu, wymagająca nieco więcej umiejętności i przede wszystkim dodatkowych akcesoriów np. cienkiego pędzelka; dobrze dobrany i nałożony żel do brwi nie tylko nadaje im odpowiedni kolor i modeluje kształt, ale też ujarzmia niesforne włoski i utrwala efekt; plusem są naturalne efekty.
  3. Cienie do brwi – są jedną z częściej wybieranych przez kobiety form, ponieważ użycie takiego cienia jest nieskomplikowane: co prawda wymaga dodatkowego pędzelka lub szczoteczki, ale trudno zrobić sobie nim krzywdę; największym plusem cieni do brwi jest ich lekkość i to, że nie sklejają włosków, a także pozwalają na łatwe modelowanie brwi i ich odcienia.
  4. Pomada do brwi – to kosmetyk, po który najczęściej sięgają profesjonaliści lub ci, którym zależy na trwałych i widocznych efektach; do użycia pomady również potrzebny jest pędzelek lub szczoteczka, a efekt jest uzależniony od tego, jak dużo produktu użyjemy i jaką techniką go nałożymy, bo nie daje się tak łatwo blendować jak cień lub kredka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *