Idealny kształt brwi – czym i jak go stworzyć?

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że makijaż brwi to najważniejszy element codziennego make-upu. To właśnie one dodają uroku i jeśli są odpowiednio podkreślone i wypełnione potrafią całkowicie zmienić wygląd twarzy i podkreślić urodę. Jak prawidłowo malować brwi i czym to zrobić najlepiej?

Pomadki, cienie, żele, pudry oraz kredki… rynek kosmetyczny ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o makijaż brwi. Jeśli straciłaś głowę w tym całym brwiowym szaleństwie – nie przejmuj się, zaraz pomożemy Ci na nowo zdefiniować i podkreślić piękno Twoich brwi.

Najważniejsza zasada w makijażu brwi
Zanim zaczniesz pamiętaj, że najważniejsze to odpowiedni odcień kosmetyku i nakładanie go z umiarem, aby uniknąć efektu przerysowania.

Idealny kształt brwi – jak go uzyskać?

Marzy Ci się idealna linii brwi, ale boisz się, że samodzielne osiągnięcie zamierzonego efektu może być trudne? Z pomocą przychodzą producenci ciekawych gadżetów do “ujarzmienia” brwi. Czy wiesz, czym są szablony do stylizacji brwi?

Szablony do stylizacji brwi

To bardzo ułatwia sprawę. Możesz kupić niedrogie, gotowe szablony do stylizacji brwi – są to idealne produkty dla osób, które jeszcze nie nabrały wprawy w makijażu. Z czasem nie będą Ci zapewne potrzebne, ale na początek są jak znalazł.
Szablony wykonuje się z elastycznego plastiku. Wystarczy przyłożyć szablon do łuku brwiowego, a następnie za pomocą kredki, pisaka czy pomady po prostu – wypełnić obszar w szablonie.
Kształt brwi można też zaznaczyć za pomocą samoprzylepnych szablonów, które nie ślizgają się po skórze, ściśle przylegają do łuku brwiowego i ułatwiają precyzyjne wypełnienie.

Idealny kształt brwi – wyznaczanie 3 punktów

Idealny kształt brwi jest kwestią indywidualną – zależy od ułożenia nosa i oczu, zatem u każdej z nas będzie on nieco inny. Dobranie idealnego kształtu brwi nie jest wcale trudne – wystarczy znać metodę 3 punktów. Polega na zaznaczeniu 3 podstawowych punktów na brwiach, poprzez przyłożenie do nosa pędzelka do makijażu, lub długiego cienkiego patyczka, który wyznaczy linie od skrzydelka nosa, przez oko (wewnętrzny kącik, środek oka i zewnętrzny kącik) i brew. Miejsca, w których linia przecina brew wyznaczają kolejno początek brwi, wzniesienie łuku brwiowego oraz koniec brwi. Oto, jak to wykonać:

  • Początek brwi – przyłóż pędzelek lub patyczek do skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka, prostopadle do linii brwi. Ich początek znajduje się w miejscu, w którym patyczek przecina brwi.
  • Najwyższy punkt brwi – czyli wzniesienie, które nadaje wyrazu i optycznie powiększa oko. Ten łuk bardzo dodaje uroku. Jak go wyznaczyć? Patyczek przyłożony do skrzydełka nosa przesuń tak, aby przecinał skrzydełko nosa, środek ust i środkową część oka (tęczówkę).
  • Zakończenie brwi – użyj patyczka w taki sam sposób, jak w punkcie wyżej, ale przechyl go mocniej, tak aby dotykał zewnętrznego kącika ust i przechodził przez zewnętrzny kącik oka oraz oczywiście łuk brwiowy. Miejsce przecięcia patyczka z brwi wyznacz teraz koniec łuku brwiowego.

Makijaż brwi – jak prawidłowo go wykonać?

Rynek kosmetyczny oferuje różnego rodzaju kosmetyki do brwi, takie jak: pomady, cienie, żele, pudry oraz kredki – produktów do makijazu jest naprawde dużo i każda z nas znajdzie coś dla siebie aby wykonać idealny makijaż brwi. Każdego z kosmetyków używa się nieco inaczej, jednak to, na co należy zwrócić uwagę, to – jak już wspomnieliśmy – odpowiedni odcień kosmetyku i nakładanie go z umiarem, aby efekt nie był za mocny, nienaturalny czy wręcz groteskowy. Zawsze lepiej zacząć od delikatnego makijażu i w razie potrzeby nieco mocniej zaznaczyć brew, niż od razu wykonać mocny, nienaturalny makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *