Makijaż permanentny brwi: jaka metoda jest najlepsza?

O metodach wykonywania makijażu permanentnego warto wspominać i trzeba je poznać, jeśli chcemy się zdecydować na taki zabieg. Dowiedz się, jakie są metody makijażu permanentnego brwi i która jest najlepsza.

Makijaż permanentny brwi – metody

Istnieją dwa główne, najpopularniejsze sposoby wykonania makijażu permanentnego brwi:

  1. metoda piórkowa, inaczej: makijaż permanentny metodą włoskową lub microblading,
  2. metoda cieniowania.

Z tych dwóch metod wywodzi się kilak innych, łączonych, które odnoszą się nie tyle do rodzaju zabiegu ile do efektu i sposobu malowania brwi.
Osoby decydujące się na makijaż permanentny brwi mogą zatem wybrać:

  • bold combo (łączona, czyli włos+pudrowe cieniowanie)
  • soft combo (łączona, czyli włos+delikatne pudrowanie)

Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa (microblading, hairstrokes)

Ta metoda makijażu brwi jest obecnie najpopularniejsza, więc łatwiej znaleźć doświadczoną linergistkę, która wykona makijaż permanentny brwi tym sposobem, ponadto daje najbardziej naturalny efekt, bo naśladuje prawdziwe włoski, zaś ewentualne braki są mniej widoczne. Metoda piórkowa nadaje się dla tych, którzy chcą poprawić kształt brwi, optycznie je zagęścić i uzupełnić prześwity.

Metoda hairstrokes, czyli metoda włoskowa, nazywana też piórkową pomaga osiągnąć efekt naturalnie bujnych brwi: stają się one optycznie większe, doskonale zaznaczone, przez to również nieco ciemniejsze. Makijaż metodą piórkową wykonuje się specjalnym przyrządem, który wygląda jak metalowy długopis, ale określany jest jako „pióro” o sterylnym ostrzu (stąd nazwa metody). Z jego pomocą wprowadza się barwnik pod skórę.

Podczas makijażu permanentnego brwi metodą piórkową linergistka rysuje jeden po drugim, malutkie włoski pomiędzy naturalnymi brwiami klientki. Uczucie przypomina ukłucie igły i nie jest bardzo bolesne. Na skórze powstają ranki, które powinny się zagoić już po dwóch lub trzech tygodniach.

Makijaż permanentny brwi – metoda pudrowa

Metoda pudrowa, czyli inaczej powder brows lub metoda cieniowania zapewnia efekt grubych, wyrazistych i pełnych brwi. Zabieg robi się przy użyciu jednorazowej igły, którą kosmetolog wprowadza pod skórę pigment.
Metoda cieniowania też ma swoje plusy: to podstawowy sposób wykonywania makijażu permanentnego brwi, który jest doskonale opanowany przez linergistki. Jest zalecana osobom, którym zależy na efekcie wyrazistych, pełnych brwi.

Pozwala uzupełnić nawet bardzo duże braki i po prostu tworzy brwi od nowa, więc jest doskonała w przypadku, w przypadku, kiedy naturalne są prawie niewidoczne.

Do metody pudrowej należy bardzo popularna, dająca naturalny efekt, specjalna odmiana makijażu permanentnego brwi zwana ombre. Polega na tym, że natężenie i odcień barwnika stopniowo się zmienia, przechodząc od delikatnego na początku aż do ciemniejszego i mocniejszego na końcach. Taka brew wygląda bardzo naturalnie i estetycznie.

W metodzie ombre wykorzystuje się wiele odcieni pigmentu, dzięki czemu stwarza się przejścia tonalne, które gwarantują trójwymiarowość, oraz oczywiście dużą naturalność efektu.

Kiedy makijaż ombre wykonuje się z nasyceniem w poziomie, wtedy przód brwi jest jaśniejszy, a ogonki ciemniejsze. Po ombre z nasyceniem w pionie podstawa jest ciemniejsza, a góra brwi jaśniejsza. Wybór zależy od kształtu twarzy i oczu klientki.

Makijaż permanentny brwi – metody łączone

W pogoni za doskonałym kształtem i wyglądem brwi można łączyć ze sobą różne metody makijażu permanentnego. To pozwala skorzystać z korzyści każdej z technik i uzyskać taką brew, która będzie idealna określonej osoby. Metody łączone nazywane są często: soft combo oraz bold combo. Soft combo to wykonanie makijażu permanentnego metodą włoskową i delikatnym pudrowaniu. Bold combo to metoda włoskowa w połączeniu z intensywnym, pudrowym cieniowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *