Malowanie brwi – cenne wskazówki, które każdy powinien znać

Brwi to podstawa makijażu, nawet gdy robisz bardzo delikatny, codzienny makijaż to właśnie one nadają mu ton, dlatego warto wiedzieć, jak malować je dobrze i jak uniknąć błędów w makijażu brwi. Poznaj cenne wskazówki, dzięki którym Twoje brwi będą zawsze piękne!

Malowanie brwi – kolor na topie

W makijażu brwi istotny jest odpowiedni kolor kosmetyku. Liczy się nie tylko odcień, który musi współgrać z Twoją tonacją (ciepłą lub zimną), ale też odpowiedni jego dobór. Nawet jeśli jesteś brunetką pamiętaj, że czarne brwi mogą postarzać twarz i wyglądać bardzo nienaturalnie, więc po prostu lepiej sięgnąć po nieco jaśniejsze, bezpieczne odcienie np. szarości lub chłodnego brązu. Brunetki ZAWSZE powinny dobierać kolor kosmetyku o ton jaśniejszy od koloru włosów, z kolei blondynki – o 1 lub 2 tony ciemniejszy.

Malowanie brwi – kąty są ważne

Brwi maluje się nieco inaczej w zależności od rodzaju kosmetyku, jednak jedna zasada obowiązuje zawsze: należy pamiętać, by w wewnętrznym kąciku nakładać mniej kosmetyku. Takie cieniowanie wygląda bardzo naturalnie. Dzięki niemu unikniesz przerysowania i efektu sztucznych brwi.

Malowanie brwi – linia od spodu

Zaznaczona granica łuku brwiowego w jego dolnej części to gwarancja sukcesu – nie bój się mocniej jej podkreślić – później i tak możesz ją nieco “rozmyć” beżową kredką lub suchym, czystym pędzelkiem, ale to właśnie ona wyznacza idealny łuk, dlatego śmiało – zrób to pewnym ruchem, lub użyj szablonu. pamiętaj że zasada mocnej pewnej kreski nie obowiązuje na górnej granicy – tą możesz jedynie delikatnie podkreślić tak, by nie była zbyt wyraźna, lecz subtelnie rozmyta. Dzięki temu brew będzie naturalna a rysy twarzy subtelne i kobiece.

Czym malować brwi?

Nie wiesz jaki produkt do makijażu brwi wybrać? Sprawdź nasze podpowiedzi!

  • Kredka do brwi – stylizacja brwi kredką sprawdza się, nawet gdy nie ma się wiele wprawy w wykonywaniu makijażu. Sposób jej trzymania jest wygodny i sprawia, że kredka komfortowo sunie po łuku. Do malowania włosków nadają się miękkie kredki, najlepiej o wodoodpornej formule – wówczas możesz być bezpieczna, że kredka nie rozmazuje się na twarzy w ciągu dnia. Z pomocą kredki do brwi można też precyzyjnie malować pojedyncze włoski, czyli ukryć ewentualne prześwity na łuku brwiowym.
  • Cienie do brwi – to kosmetyki, które bardzo często stosuje się do makijażu brwi. Pozwalają na precyzyjne wypełnienie całego łuku, w tym prześwitów po nieprawidłowej regulacji brwi. Zostawiają przy tym bardzo naturalny łuk brwiowy, bez mocnych, ostrych krawędzi. Do malowania brwi sprawdzają się nie tylko specjalne cienie do brwi – jeśli ich nie posiadasz wykorzystaj klasyczne cienie do powiek. Sięgaj po te w chłodnych odcieniach brązu lub szarości. Podobnym kosmetykiem jest puder do brwi – łatwo się aplikuje, ściśle przylega do włosków i nie osypuje się.
  • Pomada do brwi – to kosmetyk o kremowej i wodoodpornej konsystencji, jeden z lepszych, trwalszych i najbardziej profesjonalnych. warto się z nią zapoznać i opanować makijaż brwi pomadą, ponieważ daje ona mnóstwo możliwości i efektów. Można nią robić zarówno kreski (podkreślić dolną część brwi) jak i domalowywać pojedyncze włoski. Pomada w chwilę po nałożeniu zasycha i daje doskonały, długotrwały efekt. Z jej pomocą możesz delikatnie podkreślić brwi, jak i namalować je od nowa i mocno wyeksponować.
  • Żel koloryzujący – zazwyczaj jest dostępny w postaci pędzelka lub szczoteczki. Kosmetyk optycznie zagęszcza włoski, delikatnie przyciemnia i idealnie ukrywa prześwity. Jego formuła jest lekka, dlatego żel do brwi z łatwością sunie po łuku brwiowym i pozwala uzyskać doskonały efekt.
  • Olej do brwi w żelu – to wodoodporny i naturalny kosmetyk wykonany z… tłuszczu konia, Ten olej ma podobny skład do ludzkiego sebum, więc olej do brwi jest bezpieczny, nawet dla cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Kosmetyk jest wygodny w aplikacji, wyposażony w wygodny pędzelek.
  • Makijaż brwi – to ci się przyda!
    Istotnym akcesorium do malowania brwi jest skośny pędzel z syntetycznego włosia. To dzięki niemu zaaplikujesz prawidłowo i bez większych problemów cień, pomadę czy puder na brwi. Niezależnie od rodzaju produktu koloryzującego do brwi, warto również zaopatrzyć się w klasyczną szczoteczkę: dzięki niej wyczeszesz delikatnie brwi, ujarzmisz je i wystylizujesz, a także pozbędziesz się nadmiaru kosmetyku czy zdyscyplinować włoski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *