Makijaż permanentny brwi –  na czym polega, jak wygląda, metody, opinie

Makijaż permanentny brwi to rozwiązanie dla tych, którzy chcą trwale poprawić kształt, grubość i wygląd swoich naturalnych łuków. Stał się bardzo popularny, ponieważ dziś brwi permanentne potrafią wyglądać bardzo naturalnie i kobiety, które mają niedostatek włosków na swoim łuku brwiowym, często decydują się na taką korektę. Dowiedz się, na czym polega i jak wygląda makijaż permanentny brwi. 

Makijaż permanentny – co to takiego?

To makijaż, który zostaje z nami na długie lata. Bliżej mu do tatuażu, ponieważ barwnik dostaje się pod skórę i zostaje tam trwale. Wykonanie też wygląda jak zabieg w salonie tatuażu.

Makijaż permanentny brwi to alternatywa dla tych, którzy nie mają brwi doskonałych i nawet te pomalowane pomadką czy kredką wyglądają sztucznie. Często bywa ratunkiem dla brwi, które są za rzadkie lub nierówne albo pojawiają się w nich prześwity. Makijaż permanentny brwi uzupełnia ubytki na łuku i sprawia, że wygląda on doskonale.

Chętnie robią go osoby, które nie chcą lub nie mają czasu na codzienny makijaż.

Jego niekwestionowaną zaletą jest trwałość – dobrze wykonany makijaż permanentny brwi utrzymuje się ponad dwa lata (czasem nawet dłużej) oraz wygląda nienagannie o każdej porze dnia i nocy.

Makijaż permanentny brwi: na czym polega?

Jak już wspomnieliśmy, wykonanie przypomina nieco tatuowanie, bo polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika za pomocą cieniutkiej igły.

To zabieg profesjonalny, który powinna wykonywać wyłącznie wykwalifikowana kosmetyczka, czyli linergistka. Jest inwazyjny i wymaga po pierwsze umiejętności, a po drugie bezwzględnego zachowania higieny, by nie doszło do zakażenia.

Makijaż permanentny – wykonanie krok po kroku

1. Rozmowa – linergistka omawia z klientką jej oczekiwania odnośnie do zabiegu, efektu oraz mówi czego może się spodziewać. Odpowiada na wszystkie pytania, omawia kwestie zdrowotne.

2. Podpis i zgoda na zabieg – podpisujemy oświadczenie i wypełniamy ankietę, która pozwoli określić nasz stan zdrowia i to, czy kwalifikujemy się do zabiegu.

Pamiętaj!

Przeciwwskazania do wykonania makijażu brwi to. m.in. ciąża, karmienie piersią, infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, cukrzyca czy choroby nowotworowe. Niektóre przyjmowane leki np. sterydy i te, które rozrzedzają krew. Zakazany jest również alkohol.

3. Znieczulenie łuku brwiowego za pomocą kremu z lidokainą. Trwa to około 20 minut.

4. Narysowanie nowego kształtu brwi. Szkic będzie z pewnością bardzo precyzyjny i Linergistka sugeruje, jaki kształt jest najbardziej odpowiedni i rysuje go na skórze za pomocą specjalnej kosmetycznej kredki lub nici nasączonej tuszem, która z precyzją odbija na twarzy linie.

5. Wybór koloru tuszu, który będzie identyczny z naturalnym kolorem włosków, lub nieco ciemniejszy, by bardziej je podkreślić. Lepiej by nie był za ciemny, ponieważ po skończonym zabiegu brwi nie można już rozjaśnić (przyciemnić tak).

6. Rysowanie brwi. Specjalnym narzędziem przypominającym metalowy długopis wykonuje się płytkie nacięcia w kształcie włosków. Innym sposób: za pomocą cieniutkich, sterylnych igieł cieniuje się określoną powierzchnię tak, by uzyskać idealny kształt brwi. Następnie nacięcia lub nakłucia wypełnia barwnikiem i gotowe.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?

To, ile trwa makijaż permanentny brwi, zależy od kilku czynników, czyli m.in. od doświadczenia linergistki, specyfiki brwi i tego, jak dużo należy pracować nad konkretną brwią. Cała wizyta najczęściej trwa godzinę, ale sam zabieg zajmuje około 20 do 30 minut.

Jak długo goi makijaż permanentny brwi?

Na ostateczny efekt trzeba poczekać. Ponieważ ingerowaliśmy w naskórek, przez około 2 dni po zabiegu na łuku brwiowym może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, wszystko zależy oczywiście od indywidualnych „predyspozycji” naszej skóry. Na ogół brwi wyglądają tak, że bez problemu można iść do pracy czy na imprezę.

Po około 2 dniach w miejscach nacięć lub nakłuć zaczynają się pojawiać strupki, zaś skóra może się łuszczyć. Brwi stają się też twardsze w dotyku.

Proces gojenia brwi po zabiegu zwykle trwa 3-4 tygodnie. W tym czasie brwi należy zazwyczaj poprawić.

Pamiętaj!

Prawie zawsze makijaż permanentny brwi wymaga poprawek – najczęściej lekkiego skorygowania kształtu lub uzupełnienia ubytków, czasem przyciemnienia koloru. Korektę robi się minimum miesiąc po pierwszej sesji i przeważnie są wliczone w cenę pierwszego zabiegu.

Makijaż permanentny – pielęgnacja brwi po zabiegu

Linergistka z pewnością podać dokładne wytyczne, np.:

  • w ciągu kilku dni po zabiegu brwi nie wolno ich myć wodą ani mydłem,
  • przez tydzień nie wolno używać żadnych kosmetyków do makijażu brwi,
  • również przez tydzień nie powinno się chodzić na basen, do sauny ani na solarium,
  • przez czas gojenia trzeba unikać dotykania brwi,
  • przed każdym wyjściem trzeba smarować brew kremem z filtrem przeciwsłonecznym, kilkanaście razy dziennie zaleca się używać kremu z pantenolem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *